Ana Sayfa   /    Hizmetler   /    Sahil ve Plaj Hizmetlerimiz   /    Sahil ve Plaj Hizmetlerimiz
Lemas Otel - Hizmetler - Konaklama Hizmetlerimiz

SAHİL VE PLAJ HİZMETLERİMİZ


 

Lemas Otel denize yürüme mesafesinde konumlanmış olup, konforlu odaları ve deneyimli kadrosu ile 20 yıldan bu yana konuklarını ağırlıyor.

 

Otelimiz eşsiz kumsalı bulunan Limonlu (Lemas) sahiline yürüme mesafesi ile huzuru, konforu arayanların ortak noktası olup, keyifli bir tatil geçirmek isteyenleri bekliyor. Otel lobimiz, isterseniz sabah kahvenizi içebileceğiniz, isterseniz de iş görüşmelerinizi gerçekleştirebileceğiniz ortamıyla, klasik karşılama hizmetlerinden çok daha fazlasını sizlere sunuyor.

 

GEZİLEBİLECEK SAHİL VE PLAJLARIMIZ

 

Limonlu (Lemas) Halk Plajı;

Erdemli’nin limonlarıyla meşhur olan Limonlu Mahallesi’nde yer alan küçük bir plajdır. Kumlu sahili bulunan Limonlu Plajı, temizlik bakımından diğer plajlardan üst konumdadır.

Uzunluğu 500 metre olan plajın, sahil genişliği 50 metre kadardır. Hemen derinleşmeyen zemini, sahildeki ince kumları ve sakin ortamından dolayı aileler için en ideal durak noktalarından birisidir. Limonlu Halk Plajı’nda verilen hizmetler arasında duş, tuvalet, soyunma kabini, engelli erişimi, otopark, gözetleme kulesi ve cankurtaran yer almaktadır.

Akşam saatlerine daha çok yürüyüş yapılan plajda gün içerisinde yüzmek ve güneşlenmek isteyen insanların yoğunluğu görülmektedir. Belediye tarafından işletilen plajda ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama hizmetleri de yer almaktadır.

Limonlu Halk Plajı’na giriş ücretsizdir

Yapraklıkoy Plajı

 


Yapraklıkoy Plajı;

Susanoğlu sınırlarında, bu beldenin girişinde yer alan doğal yapıdır. Eskiden bakir koylarımızdan olmakla birlikte, 2000’lerin ortasından itibaren tamamen tesisleşmiştir. Denizde yer altı doğal kaynak suyu çıktığı için, koyun ısısı, sıcak Akdeniz günlerine inat yer yer 8-15 derece daha soğuktur. Sıcak havanın yoğun olduğu anlarda sudayken, kaynakların yakınına doğru yüzülebilir.

Yapraklıkoy Plajı

 


Susanoğlu Plajı;

Mersin sahil hattında, Akdeniz’in cennet kumsalın insanlığa sunulduğu noktadır. “Kum” kalitesinin zirvesidir. Bölgenin kış nüfusu birkaç bin olmakla birlikte yaz sabit nüfusu 200.000’in üzerindedir ve hafta sonları bu rakam zirveyi görür. Atakent Mersin il merkezine 90 km. Adana il merkezine155 km.dir. Erdemli’den hemen öncesinde Kargıpınarı’na kadar olan kısmında otoban kullanılabilir. Silifke ile arası 11 km.’dir. Silifke Koop. otobüsleri ile yazın 5 dakikada bir, kışın da makul sürelerde Mersin’den otobüs ile gidilebilir. Uçakla Kızkalesi’ne gelmek için şuan en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa’dır.

Susanoğlu Plajı

 


Kızkalesi Plajı;

Kızkalesi ülkemizin görülesi 100 yeri listesinde yer alır. 2014 yılı nisan ayında ‘Unesco Kültür Mirasları Geçici Liste’sine’ girmiş, 14 yeni eserimizden biri olmuştur. Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı bir belde olan Kızkalesi; Mersin il merkezine 60 km; bağlı olduğu ilçe merkezi Erdemli’ye 23 km mesafededir. Ayrıca batıdaki ilçe merkezi Silifke’ye de 28 km. uzaklıktadır.

Kara yoluyla hususi araçla giderken Adana – Antalya kara yolu aracılığıyla gidilir. Kızkalesi, Adana il merkezine 140 km. uzaklıktadır. Mersin’den yazın 5 dakikada bir, kışın 15 dakikada bir Silifke Koop. otobüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Güneydoğu’dan, Hatay‘dan ve Adana’dan Antalya’ya giden tüm otobüsler, aynı şekilde Konya, Karaman gibi İç Anadolu şehirlerinden Adana’ya giden tüm şehirler arası otobüs firmaları da Kızkalesi’nden geçer ve çoğu yolcu indirip bindirmek için durur. Uçakla Kızkalesi’ne gelmek için en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa’dır.

Kızkalesi Plajı


Ayaş Sultankoy Plajı;


Kızkalesi Plajı

 


Ayaş Yemişkumu Plajı;

Önemli turizm merkezlerimizden olan Ayaş, Erdemli'nin yeni kasabalarından biridir. Silifkeye 30 km., Erdemli'ye 20 km., Mersin'e 60 km. mesafededir. Yaz aylarında büyük bir canlılığın yaşandığı kasabaya, ulaşım minibüs, otobüs ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Tarihçesi:

Ayaş Yamişkumu Plajı


Ayaş Kumkuyu Plajı;

Erdemli’nin Ayaş Mahallesi’nde yer alan plaj, yaz aylarında yüzmek ve güneşlenmek için gelen turistlerin akın ettiği bir diğer noktadır. Yaklaşık olarak uzunlu 700 metre olan plajın 70 metre kadar genişliği vardır.

Kumları, Kızkalesi Plajı’nda olduğu gibi incedir. Kumul alanın geniş olması daha çok güneşlenmek isteyenlerin gelmesine olanak sağlamıştır. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Ayaş Plajı’nda verilen hizmetler arasında duş, tuvalet, yemek, soyunma kabini, gözetleme kulesi, cankurtaran ve engelli erişimi vardır.

Ayaş Plajı’na giriş ücretsizdir.

Ayaş Kumkuyu Plajı


Kocahasanlı Plajı;

Erdemli’nin en büyük sahil uzunluğuna sahip olan plajı, Kocahasanlı, kendisi ile aynı adı taşıyan mahallede bulunmaktadır. Yaklaşık uzunluğu 1000 metredir. Erdemli’nin konumu itibariyle hemen derinleşmeyen kıta sahanlığı ile yüzme konusunda oldukça ideal bir merkez haline gelmiştir.

Turizm sezonunda en kalabalık yerlerden birisi haline gelmektedir. Dalgalı olmayan denizi, uzun bir alanın olması diğer sezonlarda oldukça sakin bir yer olmasına olanak sağlamıştır. Daha çok yürüyüş yapmak için tercih edilmektedir. Yer yer çakıllı noktalar olsa da genel olarak sahil kesiminin zemini kumdur.

Kocahasanlı Halk Plajı’nda sunulan hizmetler arasında duş, tuvalet, yemek, soyunma kabini, otopark ve engelli erişimi vardır. Diğer plajlardaki gibi cankurtaran hizmeti verilmemektedir. Ayrıca kamp alanları bulunan plajda hazır çadır imkanı da sunulmaktadır. Günlük kiralanan çadır fiyatları 60 TL’den başlamaktadır. Kocahasanlı Halk Plajı’na giriş ücretsizdir.

Kocahasanlı Plajı


Tömük Halk Plajı;

Erdemli’nin Tömük Mahallesi’nde genel olarak halka açık bir şekilde belediye tarafından işletilen bir plajdır. Uzunluğun yaklaşık olarak 600 metre olması, çok kalabalık olsa bile hareket edilebilir bir ortamın oluşmasına yardımcı olmuştur.

Daha çok gelen turistlerin tarihi yerlere yakın olanları tercih etmesi, Tömük Halk Plajı’nın daha sakin bir yer olarak ön plana çıkarmıştır. Gece yürüyüşleri için ideal bir yer olan plajın çevresinde kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği kafeteryalar ve oteller yer almaktadır.

Tömük Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

Kocahasanlı Plajı

 


Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz ?

 

Otelimiz, Limonlu bölgesinin en yeni ve en gözde tesisleri arasında yer almakta, kurulduğu günden beri siz değerli misafirlerimizin katkılarıyla her geçen gün kendisini yenilemektedir. Konum olarak Mersin iline bağlı Erdemli ilçesinin Limonlu mahallesinde hizmet vermekte, Adana Havalanına 120 km (Tamamı duble otoyol), Mersin il merkezine 60 km ve Erdemli ile Silifke ilçelerine ise 16 km mesafededir. Unutulmaz bir tatil yaşamanız için sizleri bekliyoruz.

Lemas Otel Hakkında